Çatı Güneş Enerji Sistemleri

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğine istinaden yapılacak olan başvuruyla evinizin ve fabrikanızın çatısına Güneş Enerji Santrali kurmanız mümkündür. Üretimi gerçekleştirilen elektriğin fazlası ise ilgili dağıtım şirketine satılmaktadır. Yapacağımız keşifle birlikte sistem tasarımı gerçekleştirmekteyiz. Gerçekleştirilen sistem tasarımının akabinde santralinizin yıllık üretim miktarını ve üretim miktarının yıllık getirisi hesaplanarak ilk yatırım maliyetiyle karşılaştırılmaktadır. Teknik değerler ışığında yapılan ilk yatırım maliyetinin amorti süresi tespit edilerek yatırımcılarımıza detaylı bir rapor sunulmaktadır.

 • İlk Keşif:
  Kurulum sahanız yerinde incelenerek detaylar belirlenir. Detaylara istinaden simülasyon programlarında proje tasarımı yapılarak maksimum alan kullanımıyla birlikte santral yerleşimi yapılarak fiyat teklifi hazırlanır.

 • Başvuru Süreci ve Projelendirme:
  Dağıtım şirketine çağrı mektubu başvurusu yapılarak kurulum için ilk adım atılır. Onaylanan çağrı mektubundan sonra gerekli projeler hazırlanarak yetkili mercilere onaylatılır.

 • Mühendislik ve Kurulum:
  Santral alanında gerekli hazırlıklar yapılarak kurulum için uygun hale getirilir. Onaylanan projelere göre kurulum gerçekleştirilerek kablo bağlantıları ve panel yerleşimleri yapılır.

 • Test ve Kabul İşlemleri:
  Kurulumu gerçekleştirilen santralin gerekli testleri yapılarak detaylı bir şekilde raporlanır. Herhangi bir problem olmaması durumunda TEDAŞ kabulü için başvuru gerçekleştirilerek sistem devreye alınır.

 • Bakım ve Onarım:
  Güneş Enerji Santrali kurulumu gerçekleştirilip sisteme entegre edildikten sonra sistem üretimi yazılımlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yıllık ve periyodik bakımlar gerçekleştirilerek sistemin maksimum verimle üretimi devam ettirmesi sağlanır.
 • Hibe ve Finansman Yönetimi Danışmanlığı:
  Yatırımınızı en avantajlı durumuma getirecek şekilde fizibilite planlaması gerçekleştirilir. Yatırımın karakteristiğine göre Hibe, Kredi veya Yatırım Teşvik Belgesi destek başvuru süreçlerini tek elden yöneterek kapsamlı bir proje yönetimi danışmanlığı sunulur.

Evet kurabilirsiniz. Elektrik faturanızın üzerinde belirtilen sözleşme gücünüz kadar çatınıza Güneş Enerji Santrali kurabilirsiniz.

Türkiye’deki maliyetler ve yıllık güneşlenme süreleri dikkate alındığında 4-6 yıl arasında bir amorti süresi mevcuttur.

Panel üreticilerinin vermiş olduğu 25 yıllık performans garantileri mevcuttur. Yıllık %1 kayıpla panellerin ömrünün 25 yıl olduğu kabul edilmektedir.

Evet, Güneş Panelleri bulutlu havalarda da üretim yapar fakat güneşli havadaki üretim kadar olmaz.

Forsel Elektrik Enerji İnşaat A.Ş.

Elektrik ve Enerji Taahhüt İnşaat işlemlerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

(0216) 370 60 10
[email protected]

© Copyright 2021 Forsel Elektrik Enerji İnşaat A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır.