Tarımsal Sulama Güneş Enerji Sistemleri

Verimli topraklara sahip olan Türkiye’de başlıca geçim faaliyetlerinden biri tarımdır.  Ancak yüksek iletim hattı maliyetleri sebebiyle tarlalara yeteri kadar enerji sağlanamamaktadır. Tarım arazilerinde elektrik şebekesinin olmaması ürünlerin sulanmasında sorunları da beraberinde getirir. Bu durumda Tarımsal Sulamada Güneş Enerji Sistemleri önemli bir çözüm sunmaktadır. Bu sistem şebekeden bağımsız bir şekilde çalışmaktadır.

Sistemin ilk yatırım maliyeti dışında herhangi bir işletme maliyeti bulunmamaktadır. Bu da yüksek maliyetli jeneratör sistemlerinden yatırımcıları kurtarmaktadır.

Hizmetlerimiz

Sistem Tasarımının Yapılması:
Sulama yapılacak alan incelenerek sistemin ne kadar mesafeye su basacağı ve ne kadar mesafeden su çıkartacağının hesabı yapılarak pompa gücüne uygun tasarım gerçekleştirilir.

Fiyatlandırma:
Tasarlanan sistemin en uygun maliyet ve en yüksek verimle fiyatlandırması yapılarak fiyat teklifi hazırlanır.

Malzeme Tedariği:
Onaylanan fiyat teklifine istinaden malzeme tedariği için planlama yapılarak sahaya temini gerçekleştirilir. Sahaya gelen malzeme uygun bir yerde toplanarak kurulum hızlıca gerçekleştirilir.

Kurulum ve Devreye Alma:
Sistem tasarımına uygun olarak santral kurulumu gerçekleştirilerek kablo bağlantıları yapılır. Test aşamalarından sonra sistem devreye alınarak Tarımsal Sulama Güneş Enerji Sistemi kullanıma hazır hale getirilir.

Hayır. Şebekenin olmadığı yerde şebekeden bağımsız şekilde sistem tasarımı gerçekleştirilerek tarımsal sulama yapılabilir.

Evet. Yönetmeliğin son halinde şebeke bağlantılı Tarımsal Sulama sisteminin üretim fazlası dağıtım şirketine satılabilmektedir. Aylık mahsuplaşma yapılarak ay sonunda elektrik faturası belirlenmektedir.

Dağıtım şirketinden izin alma süreci olmadığı için 3 gün içerisinde kurulum gerçekleştirilebilir.

Forsel Elektrik Enerji İnşaat A.Ş.

Elektrik ve Enerji Taahhüt İnşaat işlemlerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

(0216) 370 60 10
[email protected]

© Copyright 2021 Forsel Elektrik Enerji İnşaat A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır.